portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Słoneczna Morena - sprawy osiedlowe » Forum » Akty notarialne S3
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Akty notarialne S3

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Asia88 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Czw Paź 08, 2015 8:06
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 14:45    Temat postu: Akty notarialne S3

Czy ktoś się orientuje, jak wygląda sytuacja z podpisywaniem aktów, dot. przeniesienia własności?
Edek_z_Krainy_Kredek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Paź 07, 2015 22:32
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 18:54    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

Witam
z tego co się orientuje to S3 i S8 były oddawane w tym samym czasie i jeśli chodzi o S8 to w marcu pytałam w Robygu o termin i kwotę , otrzymałam informację, że czekają na jakieś wypisy z urzędu i że od 1 kwietnia będę nas umawiać do notariusza, nie można samemu wziąć dok. i iść do swojego notariusza, cena to podobno 2900 zł+460 zł za coś, ale nie wiem dokładnie za co, może jakieś zaświadczenia... Mają nas zawiadamiać mailowo i poleconym. Pozostaje nam tylko czekać.
apapro 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Kwi 24, 2015 21:11
Posty: 63
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 21:21    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

A napiszesz jakiego metrażu dotyczy ta cena?
bruder 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Wrz 20, 2015 21:48
Posty: 100
Skąd: Gdańsk-Siedlce

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 21:37    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

To 460 może być za komórkę lub miejsce postojowe. Są na oddzielnych aktach.
Edek_z_Krainy_Kredek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Paź 07, 2015 22:32
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 18:37    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

nie wiem czy to nie ogólna cena, podczas rozmowy Pani z Robyga nie pytała mnie o wielkość mieszkania i nie sprawdzała go w systemie, ja mam 47 m2.
apapro 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Kwi 24, 2015 21:11
Posty: 63
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 21:42    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

Jakiś czas temu na forum był podobny temat dotyczył innego bloku. Wynika z niego, że nie warto od razu godzić się na notariusza i stawkę proponowaną przez Robyg. Chyba warto spróbować, oszczędności znaczne....

http://gdansk-sloneczna-morena.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=818167#818167
Ramysz 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pią Lis 13, 2009 12:58
Posty: 135
Skąd: Gdańsk - Morena

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2016 0:53    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

apapro napisał:
Jakiś czas temu na forum był podobny temat dotyczył innego bloku. Wynika z niego, że nie warto od razu godzić się na notariusza i stawkę proponowaną przez Robyg. Chyba warto spróbować, oszczędności znaczne....
My zdecydowaliśmy się na innego, niż robygowy, notariusza. Kilkaset złotych taniej Very Happy
Trzeba zadać sobie trochę trudu i podzwonić, ale warto...
Edek_z_Krainy_Kredek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Paź 07, 2015 22:32
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2016 19:00    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

mi ta babka z Robyga powiedziała kilka razy, ze nie mogę sama iść do innego notariusza niż ich, ale trochę mi się to nie podoba , bo ich jest bardzo drogi, czy ta cena zależy od metrażu, to pytanie do osób , które już były u notariusza?
becbec 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Wrz 04, 2015 17:24
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2016 19:23    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

Sama nie możesz iść, bo być może jest potrzebny przedstawiciel Robyga (tak sie domyślam?), ale nie mają prawa narzucić Ci notariusza

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/kupno-mieszkania-od-dewelopera-notariusz,132_11131.html
Ramysz 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pią Lis 13, 2009 12:58
Posty: 135
Skąd: Gdańsk - Morena

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2016 10:57    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

Edek_z_Krainy_Kredek napisał:
mi ta babka z Robyga powiedziała kilka razy, ze nie mogę sama iść do innego notariusza niż ich, ale trochę mi się to nie podoba , bo ich jest bardzo drogi, czy ta cena zależy od metrażu, to pytanie do osób , które już były u notariusza?
Chyba się nie dogadaliście. Robyg narzucać nic nie może, bo jest wolny rynek. To Ty ponosisz koszty aktu więc Ty wybierasz...
Oczywiście u notariusza musi pojawić się pełnomocnik dewelopera. My znaleźliśmy notariusza, po czym zadzwoniłem do Robyga, poprosiłem o wskazanie wolnych terminów ich pełnomocnika i ustaliłem spotkanie u notariusza. Żadnych problemów...
Ustawa o taksie notarialnej wskazuje najwyższe procentowe wynagrodzenie, które może pobrać notariusz. Z tego co wiem ten robygowy właśnie to najwyższe pobiera. Jeśli taksa liczona jest procentowo od wartości nieruchomości to oczywiście cena umowna ma wpływ na wysokość taksy.
Edek_z_Krainy_Kredek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Paź 07, 2015 22:32
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2016 15:14    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

nie znam się na tym, pierwszy raz kupowałam mieszkanie, Pani z Robyga kilka razy mi odp. na pytanie czy mogę sama wziąć papiery i iść do notariusza -NIE, więc myślałam , że tak ma być, pewnie więcej jest takich osób, które dadzą sobie wmówić takie rzeczy, bo nie mamy w tym doświadczenia, ale cena jest zabójcza, moi znajomi na innych osiedlach innych deweloperów płacili znacznie mniej za akty.
magik2014 
   

Forumowicz


Wiek: 54
Dołączył: Nie Wrz 28, 2014 10:53
Posty: 101
Skąd: gdańsk-siedlece

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 12:31    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

Cytat:
Miło nam poinformować, iż od dnia 04 maja 2016 roku w XI etapie w Inwestycji Słoneczna Morena – budynek S3S8 rozpoczynamy podpisywanie w formie aktów notarialnych umów ustanowienia odrębnej własności lokali i ich sprzedaży wraz ze stosownym udziałem w nieruchomości wspólnej oraz ewentualnie udziałem we współwłasności hali garażowej i działce parkingowej.
Aby przystąpić do Aktu Notarialnego należy:
- dopełnić płatności do 100% wartości umowy, z uwzględnieniem zmian projektowych;
- uregulować wszelkie inne zobowiązanie finansowe, w tym również opłaty eksploatacyjne.
Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z zapisami umowy przedwstępnej sprzedaży oraz umowy deweloperskiej
-są Państwo zobowiązani do uregulowania opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu od dnia podpisania Aktu Notarialnego.
O wysokości opłaty zostaną Państwo poinformowani w momencie ustalenia terminu podpisania Aktu Notarialnego.
apapro 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Kwi 24, 2015 21:11
Posty: 63
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 17:01    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

Jestem świeżo po rozmowie z Panią z Robyg i oto czego się dowiedziałam:
cena za akt notarialny mieści się w granicach pomiędzy 2100 - 2900 PLN;
współpracują z dwiema kancelariami, i to właśnie z nimi można negocjować ostateczną cenę;
gdyby ktoś nie chciał skorzystać z usług ich notariusza ma prawo skorzystać z innego, a pełnomocnik dewelopera stawi się do innej kancelarii znajdującej się na terenie Gdańska. Warunkiem jest wcześniejsze wysłanie draftu aktu do Robyga celem zapoznania się i zaakceptowania przez ich dział prawny;
na spotkanie z notariuszem umawiają z min. dwutygodniowym wyprzedzeniem;
podpisuje się jeden ostateczny akt dotyczący i własności mieszkania, i miejsca postojowego
pfouro 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Wto Cze 16, 2015 17:19
Posty: 164
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 17:32    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

apapro napisał:
Jestem świeżo po rozmowie z Panią z Robyg i oto czego się dowiedziałam:
cena za akt notarialny mieści się w granicach pomiędzy 2100 - 2900 PLN;
współpracują z dwiema kancelariami, i to właśnie z nimi można negocjować ostateczną cenę;
gdyby ktoś nie chciał skorzystać z usług ich notariusza ma prawo skorzystać z innego, a pełnomocnik dewelopera stawi się do innej kancelarii znajdującej się na terenie Gdańska. Warunkiem jest wcześniejsze wysłanie draftu aktu do Robyga celem zapoznania się i zaakceptowania przez ich dział prawny;
na spotkanie z notariuszem umawiają z min. dwutygodniowym wyprzedzeniem;
podpisuje się jeden ostateczny akt dotyczący i własności mieszkania, i miejsca postojowego


Ceny chyba trochę z choinki urwane.
Według rozporządzenia maksymalna taksa jaką może dać notariusz to:


Cytat:
§ 3. (1) Maksymalna stawka wynosi od wartości:

1) do 3.000 zł - 100 zł;

2) powyżej 3.000 zł do 10.000 zł - 100 zł + 3 % od nadwyżki powyżej 3.000 zł;

3) powyżej 10.000 zł do 30.000 zł - 310 zł + 2 % od nadwyżki powyżej 10.000 zł;

4) powyżej 30.000 zł do 60.000 zł - 710 zł + 1 % od nadwyżki powyżej 30.000 zł;

5) powyżej 60.000 zł do 1.000.000 zł - 1.010 zł + 0,4 % od nadwyżki powyżej 60.000 zł;

6) powyżej 1.000.000 zł do 2.000.000 zł - 4.770 zł + 0,2 % od nadwyżki powyżej 1.000.000 zł;

7) powyżej 2.000.000 zł - 6.770 zł + 0,25 % od nadwyżki powyżej 2.000.000 zł, nie więcej jednak niż 10.000 zł, a w przypadku czynności dokonywanych pomiędzy osobami zaliczonymi do I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nie więcej niż 7.500 zł.


Więc dla 99% mieszkańców będzie to:
1010 PLN + nadwyższka ponad 60.000 w wysokości 0,4%

Czyli mieszkanie około 50m2 to koszt 1010 PLN + ~900 PLN= 1910 PLN

Pragnę podkreślić, że to maksymalne stawki. Jak znam życie ROBYG współpracuje z kancelariami, które mają maksymalne stawki.
discorobaczek 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Śro Kwi 20, 2016 18:23
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2016 18:55    Temat postu: Re: Akty notarialne S3

Jak dzwoniłam do notariusza robygowego otrzymałam wyliczenie i z tego co mi podano to około 40% kosztów to opłaty sądowe. U innych notariuszy taksa była podobna. A opłat sądowych nie potrafili wyliczyć ponieważ to nie ich inwestycja. Wolę mieć sprawę załatwioną szybko i bez zabawy. W końcu to mieszkanie a nie pierdoła.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama