portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Słoneczna Morena - sprawy osiedlowe » Forum » Koszmarna akustyka w mieszkaniu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
berettakk 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Paź 25, 2014 19:12
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 04, 2017 13:52    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Rychu, czy znasz i mógłbyś z czystym sumieniem polecić fachowców zajmujących się taką tematyką na terenie Trójmiasta?

Chodzi przede wszystkim o pomoc w ocenie, gdzie leży źródło problemów z akustyką i zaproponowanie ew. rozwiązań tych problemów. W dalszej części ew. również wykonawstwo.
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Czw Sty 05, 2017 0:33    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

queer123 napisał:
(...) to są dwie ścianki 3m, nie stykające się ze sobą. Jedna scianka idzie między oknami, a druga od prostopadlej sciany. Pomiędzy nimi mam wstawić drzwi.

Czyli uwazasz, ze zastosować taśmę izolacyjną po kazdej stronie, a wypelnić welną. Jesli by to coś pomogło, to byłabym najszcześliwsza na swiecie (...)


Polecam Panel dyskusyjny Konferencji z maja 2016 : Rozwiązania eliminujące problem hałasu w obiektach - KONFERENCJA MURATORA materiał video 40 minut - szczególnie od 20 do 26 min - oraz 30, 34-37min - ale koniecznie cały materiał.


Odnośnie Twojego pytania - akustyka budowlana nie uznaje kompromisów - jeżeli zapoznałaś się z materialem z tego wątku powyżej to pewnie zauważyłaś jak powinna wyglądać konstrukcja ścianek i połączenia pomiedzy poszczególnymi przegrodami w mieszkaniu - tak, powinny być izolacje akustyczne - to jest odpowiedź

PS: poniżej również materiał dla Ciebie w zakładce "Porady" - połączenia strop/ścianka
Wink

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Czw Sty 05, 2017 0:54    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

berettakk napisał:
(...) polecić fachowców zajmujących się taką tematyką na terenie Trójmiasta?

Chodzi przede wszystkim o pomoc w ocenie, gdzie leży źródło problemów z akustyką i zaproponowanie ew. rozwiązań tych problemów. (...).


Ktoś z mojego otoczenia korzystał z tego usługodawcy - otrzymał to czego oczekiwał.

Referencje

... i jeszcze dla zainteresowanych Konferencja: Akustyka Budynku - Głośny problem - warto odsłuchać/część przeczytać "od dechy do dechy" wszystkie panele - byłem tam Wink

... rozjaśnia ona problematykę hałasów również w budynkach mieszkalnych... o których mowa w niniejszym wątku... w tym nt Głośnej wentylacji i dodatkowo tutaj Redukcja hałasów wentylacji - ANCA - podane trochę nauki ale trafia również do laików w tym temacie Wink

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
arto79 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Lis 23, 2016 10:23
Posty: 13
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 14:18    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

queer123 sądzisz, że laczki, kapcie nie w modzie. Nie długo będzie w modzie chodzenie na rękach ale też nie każdy będzie chciał sie do tego przystosować. Jak dla mnie chodzenie bez kapci to mało higieniczne raczej nie myje się podłogi codziennie aby latac na bosaka. No ale można też chodzi w śmierdzących skarpetkach bo przecież cału brut z podłogi cały czas nimi zbieramy do tego dochodzi pot. A to walenie stopami wlałsnie na gołe nogi potem tak się niesie. No ale co tam śmierdzące nogi i wkurzony sąsiad. Ważne, że jesteśmy modni Wink)

Ostatnio zmieniony przez arto79 dnia Sat Jan 07, 2017 21:27, liczba edycji: 2
tynka158 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Lut 28, 2015 23:01
Posty: 329
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 16:07    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

arto79, sorry, ale co Ty pieprzysz? Very Happy
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 20:50    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

tynka158 napisał:
arto79, sorry, ale co Ty pieprzysz? Very Happy


... widocznie w dniu SZEŚCIU KRÓLI Confused nawąchał się tego co Ci TRZEJ Wink przynieśli - czyli wąchał palone żywice ---> kadzidło i mirrę --- i jeszcze na drugi dzień go "trzyma"... Wink

...wybacz @arto79 ale pojechałeś "po bandzie" Wink

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
queer123 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Nie Kwi 27, 2014 10:12
Posty: 33
Skąd: Sopot

PostWysłany: Nie Sty 08, 2017 17:18    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Arto79..interpretujesz zbyt powierzchownie, albo względem siebie...hahah przeczytaj jeszcze raz w odpowiedzi na co tak napisałam...
tynka i rychu, dzięki za wsparcie Smile
queer123 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Nie Kwi 27, 2014 10:12
Posty: 33
Skąd: Sopot

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 18:38    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Rychu,

mam pytanie dla Ciebie za 100 punktów.

Mam ścianki działowe lekkie regipsy kładzione na panele ( na pomysł zrobienia dodatkowego pomieszczenia wpadłam całkiem nie dawno ).
Czy na panele powinna być kładziona taśma izolacyjna akustyczna, a później ta szyna i cała reszta?
Rozmawiałam z kilkoma wykonawcami i powiedzieli, że taśmę kładzie się jak scianka stawiana jest na beton w mieszkaniu, a na panelach nie ma potrzeby.

Co o tym myślisz????

pozdrawiam
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Śro Sty 25, 2017 1:20    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

queer123 napisał:
Rychu,

Mam ścianki działowe lekkie regipsy kładzione na panele ( na pomysł zrobienia dodatkowego pomieszczenia wpadłam całkiem nie dawno ).
Czy na panele powinna być kładziona taśma izolacyjna akustyczna, a później ta szyna i cała reszta?
Rozmawiałam z kilkoma wykonawcami i powiedzieli, że taśmę kładzie się jak scianka stawiana jest na beton w mieszkaniu, a na panelach nie ma potrzeby.

Co o tym myślisz????


Myślę stale tak samo Wink

Nie oszczedzać na tłumieniu radośnie tworzonej aranżacji w stanach deweloperskich mieszkań Wink

Trudno już coś więcej na ten ten pisać - więc wklejam cytaty - również fachowców Wink

Zobacz jak fachowiec okleja grzbiet profilu taśmą tłumiącą przed jego montażem.

Zachęcam też do zrobienia takiego eksperymentu:

1. postaw drewnianą kuchenną deskę do krojenia na sztorc na duzym blacie kuchennym
2. uderzaj delikatnie i mocniej w tą deskę od góry
3. stukaj deską o blat lekko ja podnosząc
4. co słyszysz ?

5. połóż na blacie materiał tłumiący - korek, taśmę tłumiacą jeśli ją masz lub po prostu złożony ręcznik kuchenny
6. postaw drewnianą kuchenną deskę do krojenia na sztorc jak poprzednio ale na materiał tłumiący
7. uderzaj delikatnie i mocniej w tą deskę od góry
8. stukaj deską o blat lekko ją podnosząc
9. co słyszysz ?

... opisz nam...

Cytat:
Podstawą stabilizującą konstrukcję ścianki działowej z płyt kartonowo-gipsowych są profile UW. Mocuje się je do posadzki, ścian i stropu za pomocą dybli i kołków rozporowych. Otwory na mocowania wiercić należy maksymalnie co 1 m. To zapewni stabilność szkieletu ścianki działowej. Normy dźwiękoszczelności wymagają uszczelnienia przestrzeni między profilami poziomymi a podłogą oraz stropem. W tym celu profile UW podkleja się uszczelniającą taśmą piankową. Zamontowane profile UW stworzą ramę, w której umieszczane będą ruchome profile pionowe.


Cytat:
Prace nad montażem należy rozpocząć od dokładnego wyznaczenia położenia przyszłej ścianki działowej, a więc od zaznaczenia miejsc na ścianach, podłodze i suficie, do których przytwierdzone będą profile obrysowe. Przed ich przykręceniem (najlepiej za pomocą kołków rozporowych do szybkiego montażu rozmieszczonych nie rzadziej niż co 1000 mm) należy koniecznie ułożyć taśmę tłumiącą drgania (filc, guma, korek). Poprawi to również tłumienie dźwięków przez przegrodę.


Tłumienie polega na izolowaniu od siebie twardych stykających się z sobą powierzchni. Wtedy drgania są tłumione i nie przenoszone do Twoich ścianek ani pomiędzy stropem a podłogą. Takie źle wyizolowane ale równiez źle wygłuszone wewnątrz ścianki a do tego o wymiarach jak piszesz 2,5 x 3 m każda - to są po prostu membrany wielkiego bębna zamontowane w mieszkaniu na własne życzenie...


... to co... mam te 100 pkt-ów ?

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
queer123 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Nie Kwi 27, 2014 10:12
Posty: 33
Skąd: Sopot

PostWysłany: Śro Sty 25, 2017 15:42    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Rychu,

zrobiłam eksperyment z deską i ścierką. Różnica pomiędzy stukaniem w deskę ze ścierką pod spodem bądź jej brakiem, był taki, że dźwięk był trochę inny.

Moje ścianki działowe są puste w środku. Pewnie brak wypełnienia, pusta przestrzeń może powodować przepływ dźwięków od sąsiada. Ale podobno nie jest konieczne wygłuszanie, jeśli ścianki nie tworzą zamkniętego pomieszczenia w mieszkaniu i gdy nie zależy Ci na wygłuszeniu we własnym mieszkaniu. Ale żeby od sąsiada z dołu było przez ścianki słychać dzwięki, to jakies czary mary.

Musiałabym zrobić test, zburzyć ścianki i postawić na nowo...To bym się dowiedziała.
a póki co chociaż wypełnię...
Kilka osób tu pisało na początku, pamiętasz zapewne, że ma na co dzień takie tupanie, walenie, że ma się wrażenie, że sąsiad meble przestawia każdego dnia...a ścianek nie stawiali.

Z jednej strony dałabym Ci te 100 pktów, a z drugiej mam nadzieję, że się mylisz i nie muszę rozwalać ścianek...Sad rozumiesz...

ale 100pktów daję Ci za zaangażowanie i zainteresowanie, to cenne,

pozdrawiam
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 1:01    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

queer123 napisał:
zrobiłam eksperyment z deską i ścierką. Różnica pomiędzy stukaniem w deskę ze ścierką pod spodem bądź jej brakiem, był taki, że dźwięk był trochę inny.(...) Moje ścianki działowe są puste w środku (...)


... no właśnie dźwięk był "inny" czyli wygłuszony - a to dotyczyło tylko blatu i deseczki - takiego mini modelu strop/ścianka - a teraz zmapuj to na dwie ściany 2,5 x 3 m i do tego twardo stojące na stropie i wewnątrz puste ...

queer123 napisał:
Pewnie brak wypełnienia, pusta przestrzeń może powodować przepływ dźwięków od sąsiada. Ale podobno nie jest konieczne wygłuszanie, jeśli ścianki nie tworzą zamkniętego pomieszczenia w mieszkaniu i gdy nie zależy Ci na wygłuszeniu we własnym mieszkaniu. Ale żeby od sąsiada z dołu było przez ścianki słychać dzwięki, to jakies czary mary.(...)


... podobno nie jest konieczna taśma wygłuszająca - podobno nie jest konieczne wypełnianie ścianki działowej - podobno dźwięki od stropów nie są odbierane przez ścianki działowe - podobno - podobno... Wink

... koniecznie chcesz sobie wmówić, że włożone Twoje pieniądze w wykonanie ścianek - niezgodnie ze sztuką budowlaną - bez izolacji dookólnej i wewnętrznej nie powielają dźwięków wytwarzanych na stropach. Sęk w tym, że tak wykonana(e) ścianka(i) przyjmują drgania od stropów i same w sobie puste zachowują się jak puszki rezonansowe - odtwarzają drgania u Ciebie - słyszysz pogłos. Nie pisałem powyżej o bełkotach które słychać od sąsiadów ale o przenoszonych drganiach pochodzących od stropów na które np spadają przedmioty czy po których chodzi człowiek w gołych stopach i do tego z tzw "pięty".

queer123 napisał:
(...) Musiałabym zrobić test, zburzyć ścianki i postawić na nowo... To bym się dowiedziała.(...)


... wystarczyło dopilnować aby były wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną... a bez specjalistycznych pomiarów i tak trudno dokonać oceny... gdybyś chciała się pobawić to pomiary drgań - bezkosztowo - można wykonać smartfonem - to taka przybliżona ocena ale może zobrazowac Ci problem "organoleptycznie" - gdy np po przyłożeniu smartfonu do stropu czy ściany nośnej uderzysz w nią i to samo zrobisz w innych miejscach w tym na ściankach działowych. Aplikacje mają możliwość zarejestrowania fali jaka wytwarza się po uderzeniu.

queer123 napisał:
(...) a póki co chociaż wypełnię...


Ufff ! a jednak ... Wink - pamiętaj: "wata" "wacie" nie równa i sposób jej układania też nie jest obojętny Wink

queer123 napisał:
(...) Kilka osób tu pisało na początku, pamiętasz zapewne, że ma na co dzień takie tupanie, walenie, że ma się wrażenie, że sąsiad meble przestawia każdego dnia...a ścianek nie stawiali..


Tak, pamiętam - a ja pisałem że to problem połączenia strop/ściana oraz błędnie wykonanych polczeń akustycznych ścianek. Nie ocenialiśmy jednak na ile Twoje ścianki dodatkowo wprowadzają dudnienie w stosunku do dudnienia transmitowanego ścianami do Twoich stropów góra/dół.

Pisalem też o wytłumianiu mieszkania (swojego) aby dźwięki które do niego przeniknęły zostały wyłapane i nie miały możliwości powielania się o elementy wyposażenia mieszkania.

queer123 napisał:
(...) mam nadzieję, że się mylisz i nie muszę rozwalać ścianek...Sad rozumiesz....


... z takimi decyzjami to ostrożnie - miałem onegdaj do wyboru zdjęcie podłogi (deski na legarach) (60 mkw) - ponieważ brak było wygłuszenia przestrzeni strop/deska - problem rozwiązałem wypełniając puste przestrzenie pianką niskopienną - poprzez otworki wywiercone w sękach - po zaszpachlowaniu otworki zginęły a podłoga przestała pracować i dudnić gdy się po niej chodziło ... dla jasności sprawy takiego rozwiązania w Twoich ściankach nie polecam... Wink

PS: @queer123 - czy Ty przypadkiem nie masz takiej osobowości, że pytasz ale oczekujesz odpowiedzi takiej jaką sobie już sama dałaś ? I tak długo grillujesz gostka aż zmieni zdanie ? Wink

... i drugie PS - jednak wierzysz że coś można zrobić aby poprawić akustykę - w przeciwieństwie do tego co pisałaś na początku tego watku...
... oraz trzecie PS Wink - znalazłaś czas aby odsłuchać materiały z konferencji - załączone powyżej ?
... i jeszcze czwarte PS - celem forum jest wyciąganie na własne potrzeby wniosków przez inne - tylko czytające osoby - takie które dopiero w przyszłości dorwą się do tzw "aranżacji" stanów deweloperskich mieszkań ... czytając również Twoje opinie bedą zasięgali pewnie "języka" u różnych wykonawców - i to niech będzie wartością dodaną naszej polemiki Wink

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
queer123 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Nie Kwi 27, 2014 10:12
Posty: 33
Skąd: Sopot

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 10:22    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Rychu,

hahhah ( odnośnie tego grillowania ) tak, masz cierpliwość.
Po pierwsze, nie dziw mi się trochę, nie jest łatwo teraz rozwalić część ścianek, żeby je wypełnić ( na nowo trzeba przez to przechodzić, bałagan, remont, a ścianki będą wyglądały może mniej estetycznie itd ) Przecież to koszt ok 100zł, a 15 min więcej dla fachowca, więc nie zastanawiałbym się gdybym wiedziała od samego początku.
Po drugie, nie wiem czy jesteś jakimś specjalistą, udzielasz się na forum, chętnie pomagasz rozwiązać problemy. Jakbyś był jakimś pracownikiem Robyga, co to usiłuję wskazać mieszkańcom właściwą drogę Smile
Chciałam się spotkać, to nie chciałeś Smile Nie byłoby tej całej polemiki, z której pozostali czytający mogą wyciągnąć błędne wnioski.

Co masz na myśli mówiąc, że wata wacie nie równa? Która najlepsza?
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 12:35    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Akustyka w mieszkaniu - tragedia proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
(...)Powiedziałem dość! Zgłosiłem to wszystko do dewelopera. Po 2 wizytach składu 3-4 osób sprawdzających izolacyjność akustyczną usłyszałem odpowiedź ustną:
Mianowicie nie wiemy skąd te odgłosy się biorą. Sprawdzaliśmy dwa inne mieszkania i takich dźwięków tupania itp. nie ma. Ale proszę pamiętać że to przez fakt że sąsiad ma panele a nie dywan.
Po rozmowie z sąsiadem dowiedziałem się iż proponowali mu aby założył dywan + firany na oknach aby ułatwić mi życie, ponieważ przez to są te dźwięki akustyczne! Sąsiad powiedział że mnie rozumie ale on przecież nie będzie urządzał mieszkania jak mu każe deweloper ? co oczywiście rozumiem. Moje następne 2 pisma do dewelopera. W końcu przychodzi kierownik budowy (po raz 3) sam i ponawia słowa, że nie wie co ma nam powiedzieć. Okazuje się po moich telefonach i rozmowach iż chcą spróbować rozwiązać problem, będą odklejać listwy u sąsiada przy panelach czyścic szczelinę pomiędzy ścianą a panelami electroluxem i włożą ?kit? aby nie przewodziło dźwięków uderzenia stóp. Po dyskusji mojej zrozumiałem że istnieje problem w mieszkaniu najprawdopodobniej związany z izolacją pomiędzy ścianą a podłogą(sąsiada), mówili coś o gumie itp. i poprzez chodzenie podłoga przewodzi uderzenia na ściany.(...)


Porady specjalisty (urzędnika) dotyczące roszczeń - rok 2012 ale temat ciągle żywy...

Cytat:
(...)Opracowany raport badań stanowi dokument do roszczeń usunięcia usterek lub zwrotu części zapłaconej kwoty za kupno mieszkania, jeśli jest to nowy lokal lub opracowania planu działań w celu poprawy izolacji akustycznej ściany lub stropu (...)


Normy_raz jeszcze

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
arto79 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Lis 23, 2016 10:23
Posty: 13
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 0:28    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Słyszę każdy krok sąsiada który mieszka nade mną. Zaczyna to być naprawdę męczące. Chyba trzeba zacząć zgłaszać to faktycznie do Dewelopera. Tak jak wcześniej napisane wszystko niesie się po murach. Fakt, że jeszcze salon u mnie praktycznie jest pusty - czy to ma wpływ na ściąganie hałasu od sąsiada? W sumie za wiele innych odgłosów nie słyszę poza tym BUM BUM (kroków).
beata13 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Pon Paź 24, 2016 18:25
Posty: 1
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 19:43    Temat postu: Re: Koszmarna akustyka w mieszkaniu

Potwierdzam..to jest jakiś koszmar...nie dość, że słychać każde kroki sąsiadów to jeszcze słyszę płacz dzieci, rozmowy rodziców, którzy mieszkają pod nami..
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama