portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Słoneczna Morena - sprawy osiedlowe » Forum » Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MieszkankaBF 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Mar 27, 2020 15:39
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Pią Mar 27, 2020 16:00    Temat postu: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

Nawet nie chcę myśleć, jaką burzę może wywołać temat, który chcę poruszyć.
Już pomijam psy szczekające na balkonach i w ogródkach - tą sprawę można kulturalnie, samodzielnie wyjaśnić z sąsiadem, chciałam zapytać o inny przypadek.
Chodzi o 4 psy z domku na rogu Hausbrandta (tej drugiej części - od strony Myśliwskiej), przylekającego do „strefy relaksu”, za stołem pingpongowym.
Czy ktoś jeszcze uważa, że są tak głośno, często już od 6:00 rano, że nie da się normalnie funkcjonować? A przed nami lato, otwieranie okien i balkonów. Ich ujadanie jest nie do zniesienia. Może ktoś już próbował temat ruszyć, albo myśli o jakiejś reakcji?
Podkreślam! Nie jestem przeciwnikiem zwierząt, kocham psy, ale chciałabym także codziennie nie chodzić przez nie rozdrażniona.
Raptor999 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Czw Paź 27, 2016 20:54
Posty: 187
Skąd: Gdańsk, Lema 12

PostWysłany: Nie Mar 29, 2020 7:27    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

A ja bym brutalnie zakazał psów na naszym osiedlu.

To oczywiście wersja hard, kocham psy, ale niszczą nasze osiedle i zwiększają koszty jego utrzymania, a właściciele psów nic nie oferują w zamian, zapewne nie garną się do charytatywnej pracy (i jeszcze będą mieli wkurwa, że takie coś w ogóle śmiem proponować): wymiany żółtych trawników, sprzątania rzadkich kup w hali garażowej czy windzie, nasadzenia umarłych drzewek od sikania po wyjściu z klatki, zbierania niesprzątnietych psich odchodów itp itd
MieszkankaBF 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Mar 27, 2020 15:39
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Nie Mar 29, 2020 12:45    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

Dziękuję, że się Pan wypowiedział, bo już myślałam, że postradałam zmysły i tylko ja widzę JAK TO PRZESZKADZA. Czytałam na innych wątkach wypowiedzi, że ludzie przesadzają, że naturą psa jest szczekanie. Super, ale naturą psa nie jest zamykanie samotne na cały dzień w 40 m2 lub na balkonie. Naturą psa NIE JEST osiedle. Osiedle jest PRZEDE WSZYSTKIM dla ludzi i to oni mają się czuć KOMFORTOWO w swoich domostwach.
A na temat kosztów - na nasze osiedle przyjeżdzają ludzie nawet samochodami, aby wyprowadzić psy, a za niszczoną zieleń płacimy my.
Poza tym PIES MA BYĆ NA SMYCZY!!!!!! Bo wiele dzieci boi się wyjś na podwórko. I to nie jest moje zdanie, tylko PRAWO.
DarioB 
   

VIP


Dołączył: Pon Lis 08, 2004 19:21
Posty: 525
Skąd: Zielonka

PostWysłany: Wto Mar 31, 2020 8:09    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

ja tylko dopowiem, że psów jest co najmniej 5 i potwierdzam nie idzie otworzyć okna.
Myślę, że kilka telefonów do SM powinno pomóc.

_________________
www.DarioB.net
www.Lechia.net
mmagdalena 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Maj 10, 2011 14:42
Posty: 62
Skąd: Gdańsk-Słoneczna Morena

PostWysłany: Wto Mar 31, 2020 9:32    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

nie raz pisałam na forum odnośnie szczekania/brudzenia przez psy.

dopowiem jeszcze do powyższych głosów, iż mam wrażenie, że właściciele psów maja ogródki chyba po to aby pies miał się gdzie załatwić.
Po co ludzie trzymają w domu psy skoro nawet na spacer ich nie wyprowadzają, z lenistwa wolą zbierać klocki i dosypywać nową trawę żeby dziura pozarastały.
ludzki egoizm nie ma granic...
6113558
BlameItOnMyADD 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Lis 22, 2014 20:03
Posty: 55
Skąd: Morena

PostWysłany: Wto Mar 31, 2020 12:52    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

Raptor999 napisał:
A ja bym brutalnie zakazał psów na naszym osiedlu.

To oczywiście wersja hard, kocham psy, ale niszczą nasze osiedle i zwiększają koszty jego utrzymania, a właściciele psów nic nie oferują w zamian, zapewne nie garną się do charytatywnej pracy (i jeszcze będą mieli wkurwa, że takie coś w ogóle śmiem proponować): wymiany żółtych trawników, sprzątania rzadkich kup w hali garażowej czy windzie, nasadzenia umarłych drzewek od sikania po wyjściu z klatki, zbierania niesprzątnietych psich odchodów itp itd


Ja bym zakazał prawa do wypowiadania się, albo przynajmniej je opodatkował, ciekawe ile ludzi chętnie by takie głupoty wtedy wypisywało.

Weźcie się ludzie porządnie walnijcie w czoło i wyprowadźcie najlepiej na bezludną wyspę jak Wam wszystko przeszkadza. Dlaczego w ogóle mieszkacie w mieście na osiedlu gdzie jest dużo ludzi ? Zakazać posiadania psów bo ktoś ma nerwicę i zamiast ją leczyć to wyżala się na forum? Zakazać latania i zamknąć lotnisko bo samoloty za głośne. Zaprzestańmy teraz latania, posiadania psów, zabarykadujmy osiedle i zamontujmy mierniki hałasu na kążdym rogu. Aaaa i koniecznie trzeba wybić te koguty, które pieją codziennie rano bo jakiś idiota śmie kury hodować w mieście! Warto też zabronić wszystkim zapalania światła w komórkach lokatorskich, ponieważ to podnosi koszty wspólne i płacimy za to wszyscy. Tym z 17 piętra zabronić korzystania z windy bo ja mieszkam na 0 i nie chce płacić za utrzymywanie windy. Jeden geniusz kiedyś wyskoczył na zebraniu z pomysłem zebrania wszystkich kosztów ogrzewania, zsumowania i podzielenia ich po równo na liczbę mieszkańców bo on mieszka na parterze i na rogu więc więcej płaci a nie powinien. Skąd Wy się bierzecie ?!

Otóż drodzy millenialsi i snowlake'i wyjdźcie kiedyś z internetu i zrozumcie, że nie jesteście pępkiem świata, więc coś z tym narcyzmem wypada zrobić. To, że zachowanie niektórych właścicieli psów jest skandaliczne to fakt, niektórzy są zbyt ograniczni/leniwi żeby to zrozumieć, ale tekst w stylu "właściciele psów nic nie oferują i nie garną się do pracy charytatywnej" ubawił mnie do łez. Ciekawy sposób na ocenianie ludzi, myślenie w stylu "nie wierzę, że zamordował całą rodzinę, taki dobry chłopak był, dzień dobry na klatce mówił". Zastanawiam się, czy niektórzy to tylko trole internetowe, które się nudzą i lubią wzniecać dym, czy faktycznie tak myślą. Jeśli to drugie to polecam wyjść z internetu i udać się może na kozetkę. Na prawdę pomożecie sobie i innym.
MieszkankaBF 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Mar 27, 2020 15:39
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2020 7:31    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

Witam. Co miał na celu ten komentarz? Pisze Pan o siedzeniu w internecie, nudzeniu się, a mam wrażenie, że dokładnie to Pan zrobił. Co za hipokryzja! Pana wpis był jedynie hejtem, wylaniem flustracji na ludzi i NIC NIE WNIÓSŁ!!!! Kto więc tutaj siedzi w internetach? Ja poruszyłam problem, aby go rozwiązać, a nie kogoś osądzać. Jeśli temat Pana nie dotyczy, czyli - nie przeszkadzają Panu psy, albo nie widzi Pan opcji rozwiązania problemu, to prosze się nie udzielać. Ja bym nie miała na to czasu. Post, który napisałam, wbrew temu, co Pan zasugerował, nie miał na celu wyżalania się - co widać, bo przy profilu jest napisane, że jestem nowym użytkownikiem, a raczej prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu. I nie, ja na nic nie narzekam, mieszka mi się świetnie, a psy przeszkadzają i to jest FAKT. Właściciele natomiast są nieczuli na prośby, a często wręcz chamscy. I baaaardzo dobrze Pan zauważył, że osiedle jest pełne LUDZI, bo dla ludzi jest, nie dla zwierząt. Wiec z całym szacunkiem, na bezludną wyspę to niech wyprowadza się ktoś, kto chce obcować blisko z fałną i florą, a miasto zostawi mieszczuchom.
BlameItOnMyADD 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Lis 22, 2014 20:03
Posty: 55
Skąd: Morena

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2020 15:37    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

"JA poruszam problem, JA bym nie miała czasu, JA nie narzekam". Ten jest hipokrytą, właściciele są nieczuli, chamscy.
Proszę sobie poszukać na co może wskazywać nadużywanie słowa JA, to będzie moja propozycja rozwiązania tego i wielu innych Pani problemów. Pozdrawiam, zdrówka życzę.
sosnaaaa 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Maj 27, 2014 19:21
Posty: 4
Skąd: Gdańsk - Słoneczna Morena

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2020 16:52    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

wycieczki osobiste proponuję przenieść na prywatne wiadomosci, bedziecie w spokoju mogli sobie powytykać kompleksy

wracając do tematu - w zeszłym roku psy były chyba dwa i już było to uciążliwe, teraz jest minimum pięć i szczekają za każdym razem kiedy ktoś niedaleko przejdzie - a jest tam przecież chodnik na drugą stronę "wąwozu"

nie mam nic przeciwko psom, ale rzeczywiście staje się to uciążliwe
jakieś sensowne pomysły?
Raptor999 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Czw Paź 27, 2016 20:54
Posty: 187
Skąd: Gdańsk, Lema 12

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2020 20:12    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

BlameItOnMyADD napisał:
Raptor999 napisał:
A ja bym brutalnie zakazał psów na naszym osiedlu.

To oczywiście wersja hard, kocham psy, ale niszczą nasze osiedle i zwiększają koszty jego utrzymania, a właściciele psów nic nie oferują w zamian, zapewne nie garną się do charytatywnej pracy (i jeszcze będą mieli wkurwa, że takie coś w ogóle śmiem proponować): wymiany żółtych trawników, sprzątania rzadkich kup w hali garażowej czy windzie, nasadzenia umarłych drzewek od sikania po wyjściu z klatki, zbierania niesprzątnietych psich odchodów itp itd


Ja bym zakazał prawa do wypowiadania się, albo przynajmniej je opodatkował, ciekawe ile ludzi chętnie by takie głupoty wtedy wypisywało.

Weźcie się ludzie porządnie walnijcie w czoło i wyprowadźcie najlepiej na bezludną wyspę jak Wam wszystko przeszkadza. Dlaczego w ogóle mieszkacie w mieście na osiedlu gdzie jest dużo ludzi ? Zakazać posiadania psów bo ktoś ma nerwicę i zamiast ją leczyć to wyżala się na forum? Zakazać latania i zamknąć lotnisko bo samoloty za głośne. Zaprzestańmy teraz latania, posiadania psów, zabarykadujmy osiedle i zamontujmy mierniki hałasu na kążdym rogu. Aaaa i koniecznie trzeba wybić te koguty, które pieją codziennie rano bo jakiś idiota śmie kury hodować w mieście! Warto też zabronić wszystkim zapalania światła w komórkach lokatorskich, ponieważ to podnosi koszty wspólne i płacimy za to wszyscy. Tym z 17 piętra zabronić korzystania z windy bo ja mieszkam na 0 i nie chce płacić za utrzymywanie windy. Jeden geniusz kiedyś wyskoczył na zebraniu z pomysłem zebrania wszystkich kosztów ogrzewania, zsumowania i podzielenia ich po równo na liczbę mieszkańców bo on mieszka na parterze i na rogu więc więcej płaci a nie powinien. Skąd Wy się bierzecie ?!

Otóż drodzy millenialsi i snowlake'i wyjdźcie kiedyś z internetu i zrozumcie, że nie jesteście pępkiem świata, więc coś z tym narcyzmem wypada zrobić. To, że zachowanie niektórych właścicieli psów jest skandaliczne to fakt, niektórzy są zbyt ograniczni/leniwi żeby to zrozumieć, ale tekst w stylu "właściciele psów nic nie oferują i nie garną się do pracy charytatywnej" ubawił mnie do łez. Ciekawy sposób na ocenianie ludzi, myślenie w stylu "nie wierzę, że zamordował całą rodzinę, taki dobry chłopak był, dzień dobry na klatce mówił". Zastanawiam się, czy niektórzy to tylko trole internetowe, które się nudzą i lubią wzniecać dym, czy faktycznie tak myślą. Jeśli to drugie to polecam wyjść z internetu i udać się może na kozetkę. Na prawdę pomożecie sobie i innym.


Proste, psy niszczą zieleń, a właściciele psów czują się bezkarni, a gdybym ja tak zaczął stać przed wejściem do klatki lub sikał na młode drzewka i one by umierały to pewnie bym mandat dostał albo kazaliby mi zapłacić za nowe drzewko?
jozek223 
   

Stały bywalec


Wiek: 30
Dołączył: Pon Sty 22, 2018 1:13
Posty: 79
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2020 16:47    Temat postu: Re: Szczekanie psów w domku naprzeciwko osiedla

MieszkankaBF napisał:

Poza tym PIES MA BYĆ NA SMYCZY!!!!!!


Proszę podać podstawę prawną. Pies ma być na smyczy ALBO w kagańcu, jak ma kaganiec to, zgodnie z prawem, może biegać luzem.

ja oczywiście psa bym nie spuścił nawet w kagańcu bo mało kto tu jeździ przepisowe 30km/h, ale informuje, bo gdyby ktoś sobie zdecydował puścić psa luzem, to mając go w kagańcu, zadnego prawa nie łamie.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama